Image Alt

Biuro pełne życia

Biuro pełne życia

W dzisiejszym wpisie przedstawiamy najnowszą realizację biura dla krakowskiej frmy z branży IT – firmy Miquido.

Branża IT to największy odbiorca różnych rozwiązań w zakresie well-being pracy. Firmy z tej branży statystycznie rozwijają się coraz szybciej, pozyskują nowe talenty i podbijają globalne rynki jakością swoich usług. Nic dziwnego, że to właśnie ta branża kładzie nacisk na nowoczesne biura, które muszą spełniać coraz wyższe wymagania swoich pracowników.

Ostatni projekt dla firmy Miquido przeprowadziłam w zakresie aranżacji całego biura, od stanu projektu do wykończenia wnętrza.

Klientom zależy na zdrowiu pracowników (krakowski smog wciąż ma się świetnie) i ciągłej poprawie warunków pracy. W przeciągu roku od naszej wspólnej przeprowadzki na nowe biuro ( tu można obejrzeć relację z tego projektu) firma rozrosła się na tyle, że potrzeba było wynająć kolejne 1700m2 na krakowskim Zabłociu.

Świetna lokalizacja (blisko centrum miasta, wygodne połączenie kolejowe, tramwajowe i samochodowe) to jednak nie wyszystko czym na rozmowach rekturacyjnych można sie dziś chwalić. O tym wie doskonale Miquido i poprosiło o stworzenie…ogrodu!

Całe biuro zostało zaprojektowane w oparciu o duży element, jakim jest 40 m2 ogródu wewnętrznego oraz spójność pięter, na których mieści się firma. Zgodnie z tymi ustaleniami układ pomieszczeń został zachowany, jak na poprzednim biurze. Otwarty sufit i podobna podłoga w strefie pracy i korytarza daje poczucie, że jest się w tej samej firmie a biuro jest nam już znane.

Wnętrza

Tapety w pokojach i salach konferencyjnych nawiązują do ogrodu.

 

Natomiast nowa strefa kuchni jest całkowitym przeciwieństwem do obecnej kuchni firmowej. Biała zabudowa kuchenna, drewniane krzesła, jasna tapeta, różne rozmiary stolików to duży kontrast do czarnej firmowej kuchni na piętrze powyżej.

 

Biuro wciąż ma układ open space, a więc niezbędne było dodanie ścian dzielących przestrzeń, tak jak w poprzednim projekcie. Nowością natomiast jest ścianka zieleni, przy stanowisku pracy na stojąco, która ma zbiżyć naturę do pracowników i wizualnie przedzielić przestrzeń.

 

Ogród wewnętrzny

Inspiracją do stworzenia ogrodu był projekt biura w Ho Chi Min. W projekcie połączono pracowników z przyrodą w nowoczesnej odsłonie. Projekt można obejrzeć pod adresem: https://www.designboom.com/

Inspiracja- projekt -wykonanie

Projekt powstał przy współpracy z MS Studio, wykonania donic podjął się generalny wykonawca budynkowy TechnoBud Nowy Sącz a nasadzenia roślin firma Ogród Łobzów z Krakowa. Dużo się działo podczas tych kilku miesięcy ciężkiej pracy ale efekty chyba były tego warte:)

Najlepsze na koniec, a więc zdjęcia samego ogrodu!